Fakty i mity na temat sztucznych rzęs

Już od wielu lat rośnie liczba wiernych fanek sztucznych rzęs. Nie dość, że zmieniają spojrzenie, czyniąc je bardziej uwodzicielskie, to jeszcze szybko można je założyć. To doskonała alternatywa dla tuszu do rzęs. Obecnie mamy do wyboru dużą liczbę modeli rzęs na pasku oraz kępek. Ich wybór zależy od naszych preferencji, okazji, a także efektu, który chcemy uzyskać. W ciągu ostatnich lat powstało jednak wiele mitów na temat sztucznych rzęs. Pora je obalić!

MIT – Przyklejanie sztucznych rzęs jest skomplikowane

To jeden z mitów, który powstrzymuje kobiety przed zakładaniem sztucznych rzęs. Prawda jest taka, że dobrej jakości rzęsy oraz kleje nie sprawiają większych trudności podczas aplikacji. Oczywiście tak jak z makijażem oczu, trzeba nabrać pewnej wprawy, by w ciągu kilkunastu sekund cieszyć się uwodzicielskim spojrzeniem.

FAKT – Sztuczne rzęsy są idealne na każdą okazję

Dobrej jakości sztuczne rzęsy wizualnie nie różnią się od naszych naturalnych. Również posiadają stożkowe zakończenia i przeplatane długości. Dzięki temu z łatwością możemy dopasować rzęsy do codziennych stylizacji. Nie tylko kępki będą idealnie się prezentować. Dostępne są modele rzęs na pasku, które dają w pełni naturalny efekt, np. rzęsy Donna.

MIT – Sztuczne rzęsy są przeznaczone do jednorazowego użytku

Nie musisz wyrzucać do kosza raz założonych rzęs! Możesz posiadać całą kolekcję modeli w zależności od okazji i używać ich wielokrotnie. Wystarczy, że po zdjęciu rzęs usuniesz resztki kleju i umieścisz je w oryginalnym opakowaniu. Kleje do rzęs można kupić oddzielnie i to właściwie będzie jedyna inwestycja.

FAKT – Przed doklejeniem sztucznych rzęs warto pomalować naturalne

Faktem jest, że malowanie sztucznych rzęs sprawia, że ładnie stapiają się z naturalnymi, jednak tusz może skrócić ich żywotność. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, stosowanym przez makijażystki jest pomalowanie naturalnych rzęs przed założeniem sztucznych. Następnie wystarczy jedynie docisnąć je pęsetą, by uzyskać pożądany efekt. 

MIT – Przy usuwaniu sztucznych rzęs wyrywane są naturalne

Prawidłowe usunięcie sztucznych rzęs nie powoduje wyrwania naturalnych. Przed zdjęciem należy przyłożyć do powieki płatek kosmetyczny nasączony płynem do demakijażu. Dzięki temu sztuczne rzęsy odczepią się same, nie naruszając naturalnych.