Jak dobrać sztuczne rzęsy w zależności od okoliczności?

Jeżeli sztuczne rzęsy kojarzą Wam się z wyrazistym makijażem na huczne wesela i imprezy to pora rozwiać wszelkie wątpliwości! Sztuczne rzęsy na paskach lub kępki rzęs są również idealnym rozwiązaniem na co dzień, jednak żeby osiągnąć naturalny, a zarazem zalotny efekt musza być odpowiednio dobrane. Sprawdź, które sztuczne rzęsy będą idealne do pracy, szkoły czy wielkie wyjście.

Sztuczne rzęsy na co dzień

Codzienny makijaż oczu powinien być delikatniejszy niż ten wykonywany na imprezę. Nie znaczy to, że nie będzie zalotny i uwodzicielski. Stonowany makeup jest szczególnie mile widziany, jeżeli w miejscu pracy obowiązuje bardziej formalny dress code (zobacz: „Makijażowy dress code, czyli jak malować się do pracy, szkoły i na imprezę”). Na co dzień w zupełności wystarczy nałożyć na powieki jasny cień oraz eyeliner lub kredkę. Dopełnieniem takiego makijażu oka są oczywiście sztuczne rzęsy, które wbrew swojej nazwie idealnie imitują nasze naturalne. Taki efekt można uzyskać wybierając rzęsy z pocieniowanymi końcówkami oraz o stożkowym zakończeniu. Bardzo dobrym wyborem będą sztuczne rzęsy na pasku DonnaParisienne, półpaski Carmen lub kępki rzęs

Sztuczne rzęsy XXL na specjalne okazje

Makijaż wieczorowy różni się od tego, który wykonujemy na co dzień. Niezależnie czy idziemy na studniówkę, imprezę czy wesele, powinien być odpowiednio dobrany do stylizacji oraz przede wszystkim trwały. Ponadczasowym trendem jest smoky eyes uzupełniony czarną kresą i sztucznymi rzęsami XXL. Przed wykonaniem makijażu warto zastosować bazę pod cienie oraz wodoodporny eyeliner. Warto zwrócić uwagę na dobry klej do sztucznych rzęs, ponieważ od niego zależy trwałość sztucznych rzęs na powiece. Idealnym wyborem są dedykowane kleje konkretnym markom. Nie musi być przezroczysty, głęboka czerń bardzo dobrze podkreśli linię oka. Miłośniczkom wyrazistego makijażu szczególnie polecamy rzęsy Hollywood: Queen i Sissi. Makijaż w stylu Glamour można również uzyskać doczepiając kępki rzęs o różnej długości. Efekt „kocich oczu” uzyskamy przyklejając dłuższe kępki w zewnętrznych kącikach oczu, natomiast długie i średniej długości nałożone naprzemiennie na całej linii podstawy rzęs optycznie „otworzą oko”.

Sztuczne rzęsy a kształt oka

Zanim zdecydujemy się na makijaż z wykorzystaniem sztucznych rzęs warto odpowiednio dobrać rzęsy do kształtu naszych oczu. Najmniej problemowym kształtem oka są tzw. migdałki, ponieważ niemal każdy rodzaj sztucznych rzęs będzie idealnie z nimi współgrał. Małe oczy wymagają optycznego powiększenia. Ten efekt można uzyskać, dzięki lekkim i ładnie podkręconym rzęsom. Nie mogą być zbyt duże, ani ciężkie. Dobrym wyborem będą rzęsy Donna, półpaski Carmen oraz Parisienne. Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami dużych oczu możemy postawić na dłuższe sztuczne rzęsy z naprzemiennie ułożonymi włoskami np. Queen. Głęboko osadzone oczy warto trochę „otworzyć”. W tym celu można postawić na ładnie podkręcone rzęsy o przeplatanej długości włosków (również Parisienne). Dzięki tym radom możesz być pewna profesjonalnego i powabnego efektu!