Jak ukryć niedoskonałości i idealnie wymodelować twarz?

Podobno nie ma brzydkich kobiet, są tylko takie, które nie potrafią dobrze się umalować. Jedno jest pewne: makijaż potrafi zdziałać cuda! Odpowiednie modelowanie twarzy podkreśli atuty urody i zamaskuje niedoskonałości.

Określ swój kształt twarzy

Kluczowe w modelowaniu twarzy są trzy kosmetyki, czyli bronzer, róż i rozświetlacz. Za ich pomocą wysmuklimy całą twarz, uwydatnimy kości policzkowe, skrócimy za wysokie czoło lub nos. Konturowanie twarzy opiera się na dwóch zasadach. Pierwsza z nich to – linie poziome skracają, a pionowe i skośne wydłużają. Druga mówi o tym, że jasny i błyszczący kolor uwypukla, a ciemny pomniejsza. Natomiast róż ma nadać zdrowego i promiennego wyglądu. Przed przystąpieniem do konturowania należy określić kształt twarzy – owal, serce, prostokąt, okrągła..

Twarz owalna

Twarz owalna nie posiada szczególnie charakterystycznych cech. Uważana jest za idealnie proporcjonalną, więc podczas konturowania powinna stanowić dla nas wzór. Warto jedynie nałożyć róż na policzki, który znakomicie rozpromieni twarz.

Twarz w kształcie serca

Charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem. Aby optycznie wysmuklić czoło należy rozetrzeć bronzer po bokach przy linii włosów. Odpowiednie proporcje twarzy zachowamy „ścinając” brodę za pomocą bronzera, czyli nakładając go na jej koniec. Owal uzyskamy również rozświetlając kąty żuchwy, a kości policzkowe podkreślając różem, niemal poziomo. 

Twarz prostokątna

W przypadku prostokątnej twarzy najbardziej wyraziste kąty tworzą żuchwa i czoło. Mocne rysy można złagodzić nakładając bronzer na wystające kości żuchwy oraz po bokach czoła. Środkowe partie twarzy warto delikatnie rozjaśnić, a kości policzkowe zaakcentować różem. 

Twarz okrągła

W tym przypadku mamy na celu optyczne wysmuklenie twarzy. Pełniejsze, boczne partie twarzy należy „ukryć” za pomocą bronzera. Powinny być przyciemnione skronie, kąty żuchwy oraz miejsca pod kośćmi policzkowymi. Wciągając policzki należy nałożyć bronzer na wklęsłe partie, rozcierając w kierunku ucha i kącika ust Twarz powinna być rozświetlona wzdłuż jej środkowej części.

 

Fot. Pinterest