Kremy BB, CC, DD – czym się różnią?

Po sukcesie kremów BB na polski rynek wkroczyły kosmetyki CC i DD. Unikalne kompozycje składników doskonale nawilżają, rozświetlają i wygładzając cerę. Kremy koloryzujące przywędrowały do nas z Azji, a jak wiadomo Azjatki słyną z nadzwyczajnej dbałości o skórę. Oryginalne kremy BB, CC i DD dają efekt gładkiej, promienistej skóry, o równomiernym kolorycie. Czym są kremy koloryzujące? Jakie wybrać?

Kremy BB – nawilżenie i lekkie krycie

Nazwa BB jest skrótem od Beauty Balm – krem upiększający. Łączą w sobie właściwości kremu nawilżającego i podkładu. Wiele z nich zawiera również filtry UV. Oprócz efektu ujednolicenia skóry, nawilżenia, kremy BB również rozświetlają lub matują cerę. Warto wiedzieć, że nie uzyskamy nim poziomu krycia równemu podkładowi. Jego głównym zadaniem jest nawilżanie, a pigmenty nadają delikatnego kolorytu. Kremy BB są bogate w pigmenty mineralne, witaminy i minerały. Idealnie nadają się niemal do każdego rodzaju skóry, jednak osoby zmagające się z trądzikiem powinny zostać przy swoim odpowiednio dobranym kremie, ponieważ BB nie ma właściwości leczniczych. Niektórzy twierdzą, że są dedykowane nastolatkom o młodej, delikatnej skórze, jednak mogą z nich korzystać wszystkie kobiety, które nie potrzebują kosmetyków o silnych właściwościach korygujących niedoskonałości cery.

Kremy CC – tuszuje niedoskonałości

Skrót CC oznacza Colour & Correct, Color Control albo Color & Care. Podobnie jak jego poprzednik łączy właściwości pielęgnacyjne z podkładem, jednak o silniejszych właściwościach kryjących. Charakteryzuje się przede wszystkim łagodną dla cery lekką formułą. Polecany jest również dla skóry problematycznej. W zależności od wybranego rodzaju, kremy CC przeznaczone są dla cery naczynkowej, tłustej, trądzikowej i wrażliwej. Skuteczniej niż kremy BB maskują niedoskonałości, a także wyrównują koloryt cery, mają działanie przeciwzapalne oraz w zależności od składników matują lub rozświetlają skórę twarzy. Kremy CC wyróżniają się również wyższą ochroną przeciwsłoneczną, polecane są szczególnie latem.

Kremy DD – zwalcza oznaki starzenia się skóry

Po sukcesie poprzedników, pojawienie się kremów DD było tylko kwestią czasu. Są dedykowane szczególnie dojrzałym kobietom. Podobnie jak kremy BB i CC pielęgnują cerę, wyrównują koloryt oraz chronią przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Jednak różnica polega na zastosowaniu dodatkowego składnika przeciwstarzeniowego, który przejawia działanie liftingujące. Krem DD bardzo dobrze maskuje mankamenty skóry, dzięki zawartości większej ilości pigmentu. Rozświetla cerę, wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe – zwalcza oznaki starzenia się skóry oraz spłyca drobne zmarszczki.

Jak wybrać krem odpowiedni do swojej cery?

Przede wszystkim należy poznać potrzeby swojej skóry. Warto w tym celu kierować się zastosowaniem podanym na opakowaniu kremu. Należy również pamiętać, żeby idealnie dostosować odcień kosmetyku do cery. Mimo, że kremy BB, CC i DD dopasowują się do jej odcienia, możemy nie być zadowolone z kolorytu. Warto wziąć pod uwagę naturalny odcień cery – jasny, ciemny, żółty, różowy. Wybierając krem koloryzujący należy wziąć pod uwagę zalecenia producenta.