Na co zwrócić uwagę kupując sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to gwarancja wyrazistej oprawy oczu, głębi spojrzenia, a przy tym możliwość całkowitej odmiany codziennego makijażu. Alternatywą są tusze do rzęs, które mają za zadanie pogrubić i maksymalnie wydłużyć rzęsy, jednak nawet najlepsza maskara nie zapewni nam takiego efektu, jak kępki rzęs lub rzęsy na paskach. Jakie sztuczne rzęsy wybrać, aby idealnie pasowały do naszych oczu? Na co należy zwrócić uwagę?

Lekkość sztucznych rzęs

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są sztuczne rzęsy. Powinny być miękkie, lekkie i elastyczne. Ciężkie, zbyt gęste rzęsy możemy cały czas czuć na powiekach, obawiając się, czy nie odkleją się w najmniej odpowiednim momencie. Warto wybrać rzęsy, które jak najbardziej przypominają naturalne włoski. Dzięki temu nie tylko będą świetnie wyglądać, ale również zapewnią komfort podczas noszenia..

Dobra jakość i naturalność rzęs

Co tak naprawdę oznacza dobra jakość rzęs? Przede wszystkim powinny idealnie imitować nasze naturalne rzęsy. Zapewni to stożkowe zakończenie i piękne podkręcenie włosa. Równie ważny jest pasek, który powinien być elastyczny, idealnie dopasowując się do powieki. Warto zwrócić uwagę na kolor paska. Bezbarwny zapewnia naturalność i daje więcej możliwości stylizacyjnych, natomiast czarny znakomicie podkreśla linię oka. W przypadku kępek rzęs, naturalny wygląd zapewni brak widocznych zakończeń u nasady, czyli tak zwanych węzełków. Dobrej jakości sztuczne rzęsy są łatwe w aplikacji jak i zdejmowaniu, zapewniają szybką metamorfozę oka i wygodę w trakcie noszenia.

Duży wybór modeli

Na rynku dostępne są różne -wory sztucznych rzęs – od stosunkowo krótkich po okazałe wachlarze. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać można wybrać rzęsy na pasku lub kępki rzęs. Warto zwrócić uwagę czy dana marka ma w swojej ofercie wybór różnych modeli sztucznych rzęs, ponieważ nie każde będą idealnie współgrać z naszym kształtem oczu. Ponadto różnorodność modeli pozwoli na nieograniczoną kreatywność w makijażu. Zarówno sztuczne rzęsy na pasku, jak i kępki rzęs mogą dać wyrazisty lub bardzo delikatny efekt końcowy. .

Klej do sztucznych rzęs dedykowany marce

Dokonując wyboru tych idealnych sztucznych rzęs, warto zwrócić uwagę czy producent oferuje klej dedykowany marce. Powinien szybko wysychać, nie kruszyć się i być łatwy do usunięcia. Klej kompatybilny z produktem zapewnia wygodę w noszeniu oraz trwałość stylizacji. Klej do sztucznych rzęs występuje w wersji bezbarwnej (jest niewidoczny po wyschnięciu) oraz czarnej (podkreśla efekt makijażu).