Najlepsze trendy w makijażu wiosna-lato 2018

Najlepsze trendy w makijażu wiosna-lato 2018

Sezon wiosna-lato 2018 to czas artystycznych popisów wizażystów! Na wybiegach mody królowały dwie tendencje, czyli zdecydowane kolory i naturalność. Każda z nas bez problemu znajdzie look, który pasuje do naszego stylu bycia i osobowości. Zobacz najgorętsze trendy w makijażu na najbliższe miesiące!

Powieki w kolorach tęczy

Na kilka miesięcy zapominamy o klasycznych brązach i beżach na powiekach. W tym sezonie prym wiodą kolorowe kredki i cienie. Światowej klasy makijażyści dają nam sporą dawkę ożywczych kolorów, takich jak róż, pomarańcz, żółć, a także różne odcienie fioletu, błękitu i zieleni. Aby efekt nie był groteskowy, tylko oczy powinny być mocnym akcentem na tle idealnie gładkiej cery.

Mocna kreska

Wciąż na topie są czarne kreski na górnej powiece. W sezonie wiosna-lato 2018 będziemy je oglądać w różnych wariantach: od cienkiej linii podkreślającej oko, po grubszą kreskę w stylu lat ‘60. Dla miłośniczek wyrazistego makijażu mamy jeszcze lepszą wiadomość! Szalenie modne są futurystyczne czarne kreski okalające całe oko.

Rzęsy jak wachlarze

W tym roku wizażyści skupili się głównie na makijażu oka. Dopełnieniem tych klasycznych, jak i awangardowych kresek na powiekach i kolorowych cieni są gęste długie rzęsy, dodające nuty tajemniczości. Zobacz nasze propozycje najmodniejszych modeli sztucznych rzęs!

Soczyste usta

Nie można zapomnieć o zmysłowych ustach. Większość projektantów jest wierna klasycznej, głębokiej czerwieni, inni stawiają na malinowe i truskawkowe odcienie. Jednak nie tylko kolor się liczy, ale również sposób nakładania szminki. Najmodniejszym trendem jest ombre, czyli cieniowane usta za pomocą dwóch pomadek o zbliżonych odcieniach – jaśniejszym i ciemniejszym.

Naturalnie do granic

Wielu wizażystów wciąż stawia na super naturalny look. Twarz powinna wyglądać na wypoczętą i promienną. Warto wybierać lekkie podkłady o wodnistej konsystencji, które nie dają efektu maski. Natomiast brwi, usta i oczy wystarczy delikatnie podkreślić naturalnymi kolorami.

Fot. Pinterest