Sztuczne rzęsy – idealny sposób na perfekcyjny makijaż!

Aby makijaż dodawał nam urody, zamiast jej odbierać, musi być odpowiednio wykonany. Wówczas z pewnością podkreśli atuty kobiecego piękna i ukryje mankamenty urody. Idealny makijaż powinien nie tylko pasować do naszego typu urody, ale również do okoliczności. Inny sprawdzi się w pracy, a jeszcze inny będzie odpowiedni na imprezę. Jednak zawsze dopełnieniem każdego makijażu są zalotne rzęsy.

Perfekcyjny makijaż na co dzień

Makijaż na co dzień powinien nadawać świeży i naturalny wygląd twarzy. Ma za zadanie ukazać naturalne piękno kobiety. Przeważnie decydujemy się na stonowany make-up, szczególnie jeżeli w miejscu pracy obowiązuje dress code (zobacz artykuł „Makijażowy dress code, czyli jak malować się do pracy, szkoły i na imprezę”). Oprócz wyrównania kolorytu cery, odpowiedniego konturowania twarzy oraz podkreślenia brwi, warto zadbać o staranny makijaż oczu. Na co dzień wystarczy nałożyć na powieki cień o delikatnym odcieniu kolorze (beż, pudrowy róż) oraz podkreślić oczy eyelinerem lub kredką.

W makijażu oczu kluczowe są zalotne rzęsy. Na co dzień make-up powinien być stonowany i naturalny. Idealnym wykończeniem będą rzęsy na pasku DonnaParisienne, półpaski Carmen lub kępki rzęs. Dzięki pocieniowanym końcówkom oraz stożkowemu zakończeniu wszystkie gwarantują doskonałą imitację naturalnych rzęs. Dlaczego sztuczne rzęsy będą bardzo dobrym wyborem? Idealny makijaż powinien utrzymać się przez cały dzień, a tusz do rzęs często rozmazuje się i kruszy po kilku godzinach od nałożenia. Sztuczne rzęsy wraz z dedykowanym klejem zapewnią trwałość i nienaganną stylizację oczu przez cały dzień!

Makijaż na wieczór lub imprezę

Makijaż imprezowy może być odważniejszy i bardziej wyrazisty niż dzienny make-up. Oprócz idealnie gładkiej cery liczą się odpowiednio podkreślone usta oraz przede wszystkim oczy. Aby efekt nie był teatralny warto mocniej podkreślić albo usta albo oczy. Jeżeli czerwone lub bordowe usta jako pierwsze przyciągną uwagę, oczy mogą być w tym przypadku mniej wyraziste. Czarna kreska na powiece oraz zalotne, podkręcone rzęsy w zupełności wystarczą. Jeżeli jednak chcemy uzyskać efekt Glamour można równocześnie podkreślić zarówno oczy, jak i usta. Tajemnicze i kuszące spojrzenie można uzyskać dzięki sztucznym rzęsom Queen i Sissi. Obecnie duży wybór modeli sztucznych rzęs daje ogromne możliwości stylizacji makijażu oczu.

Nie tylko rzęsy na paskach idealnie modelują kształt oka, ale również kępki rzęs, które można układać w dowolny sposób. Dla przykładu, aby optycznie rozszerzyć oczy blisko osadzone, należy zaaplikować krótsze rzęsy po wewnętrznych kącikach, a dłuższe po zewnętrznej stronie oczu. Warto zwrócić uwagę na brak węzełków w kępkach rzęs Perhaeps. Gwarantuje to bardzo naturalny efekt, do złudzenia przypominający prawdziwe rzęsy. Doczepianie różnej długości kępek rzęs pozwala znakomicie zagęścić naturalne rzęsy, nadając im efekt volume – idealny na wieczór lub weekendową imprezę.