10 pomysłów na prezent dla makijażystki

Chyba wszystkie kobiety kochają prezenty. Fanki kolorowych kosmetyków mają w czym wybierać – od nowości kosmetycznych na rynku, poprzez akcesoria, aż po torby i kuferki. Dzisiaj przedstawiamy listę 10 praktycznych prezentów dla makijażystki!

1. Paleta do mieszania kosmetyków

W tym przypadku mamy do wyboru trzy rodzaje palet: do trzymania, zapinaną na ręku oraz na palec. Duża sprawdzi się podczas mieszania podkładów, natomiast mniejsze, które można zapiąć na ręce będą idealne do mieszania odcieni pomadek. Paletka na palec jest najczęściej używana podczas aplikacji sztucznych rzęs.

2. Pędzle do makijażu

Nawet jeśli nasza znajoma makijażystka ma kilkanaście różnych pędzli, na pewno ucieszy się z jeszcze jednego. Wybór nie jest łatwy, ogrom różnego rodzaju pędzli może przyprawić o zawrót głowy. Podczas zakupu zestawu warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale również kolor oraz styl pędzli np. minimalistyczny, elegancki, o żywych barwach. W końcu prezent nie musi być tylko praktyczny, ale również miły dla oka!

3. Rękawica do mycia pędzli

Posiadając kilka pędzli nie będziemy miały problemu z umyciem ich w miseczce, kłopot zaczyna się wtedy, kiedy na co dzień używamy ich kilkanaście. Wówczas rękawica do mycia pędzli nie jest fanaberią, a wręcz pierwszą potrzebą po skończonej pracy.

4. Zestaw gąbek do makijażu

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór gąbek do makijażu. Idealnym pomysłem na prezent dla makijażystki będzie np. jajeczko z Real Techniques, GlamSponge czy kultowy Beauty Blender. O ile w pracy korzysta przede wszystkim z jednorazowych gąbeczek, o tyle w domu przyda się nowa gąbka wielorazowa jednej ze znanych marek.

5. Zestaw sztucznych rzęs

Kępki rzęs czy sztuczne rzęsy na pasku są idealnym dopełnieniem każdego makijażu. Doskonałym pomysłem na prezent będzie duży zestaw różnego rodzaju sztucznych rzęs, które makijażystka odpowiednio dobierze do okazji i kształtu oka swojej klientki. Do wyboru mamy kępki rzęs o kilku długościach, a także sztuczne rzęsy na pasku – od subtelnych po długie i gęste.

6. Tuba lub pas na pędzle

Warto przyjrzeć się czego używa nasza znajoma makijażystka: tuby czy pasa na pędzle. Każda z nas ma swoje preferencje. Jednak jedno jest pewnie, to są akcesoria niezbędne w pracy każdej wizażystki i zarazem świetny pomysł na prezent!

7. Kasetka do cieni lub korektorów

Dobrym pomysłem na prezent będzie pusta kasetka magnetyczna, dzięki której każda makijażystka ma możliwość stworzenia własnej palety produktów. Jest to niezwykle funkcjonalne i wygodne rozwiązanie. Po zużyciu należy jedynie wymienić wkład na nowy.

8.Zestaw kosmetyków do czyszczenia pędzli i akcesoriów

Ten temat poruszyliśmy w artykule „Jak dbać o akcesoria kosmetyczne?”. Dzięki profesjonalnym płynom antybakteryjnym dokładniej wyczyścimy pędzle, pęsety czy gąbeczki.

9. Pęseta do sztucznych rzęs

Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów pęset do sztucznych rzęs o różnych kształtach. Te wysokiej jakości posłużą przez kilka lat. Wybierając pęsetę warto zwrócić uwagę na odpowiedni kształt, materiał, z którego jest wykonana (odporny na wodę) oraz lekkość chwytu.

10.Torba lub kufer na kosmetyki

Żadna makijażystka nie może się obejść bez profesjonalnego kufra czy wygodnej torby. Wielkość i kształt należy dobrać indywidualnie, w zależności od rodzaju pracy. Makijażystki, które najczęściej odwiedzają swoje klientki w domu na pewno ucieszą się ze specjalnej walizeczki z kółkami, która znacznie ułatwi przemieszczanie się po mieście.