Jak przykleić i zdjąć sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to łatwy i szybki sposób na podkreślenie makijażu oczu. Optycznie powiększają oczy i wspaniale rozświetlają spojrzenie. Jednak wiele kobiet nadal waha się przed samodzielnym przyklejeniem rzęs. Bez obaw! Wyjaśniamy jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy oraz jaki jest najłatwiejszy sposób na ich zdjęcie.

Zakładanie rzęs pasków krok po kroku – Jak doczepić rzęsy na pasku?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musimy mieć na uwadze wybierając sztuczne rzęsy jest ich jakość. To ona decyduje o końcowym efekcie, a ten musi być naturalny. Należy również pamiętać, że im bardziej sztywny pasek, tym będzie trudniej go przykleić. Aby rzęsy pozostały w nienaruszonym stanie przez dłuży czas pasek powinien być elastyczny, a klej dedykowany danym rzęsom. Często pojawiają się pytania, czy sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku. Oczywiście, ale należy obchodzić się z nimi delikatnie i przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Jak przykleić sztuczne rzęsy krok po kroku?

 1. Aplikacja sztucznych rzęs może nastąpić zarówno przed, jak i po wykonaniu makijażu oka, jednak z pominięciem tuszowania. Ze względu na to, że każde naturalne rzęsy mają inny stopień podkręcenia, można użyć zalotki w celu zatarcia różnicy, a następnie nałożyć tusz do rzęs, który „scali” sztuczne włosie z naszymi rzęsami.
  2. Ostrożnie wyciągamy rzęsy z opakowania za pomocą pęsety lub aplikatora, a następnie przykładamy do powieki w miejscu, gdzie chcemy je przykleić. Jeżeli okaże się, że wystają poza kącik oka, można przyciąć je małymi nożyczkami, zawsze od zewnętrznej strony paska.
  3. Następnie przytrzymujemy rzęsy pęsetą i nakładamy klej przy pomocy aplikatora. W przypadku użycia czarnego kleju można uzyskać efekt eyelinera, gdyż nawet po wyschnięciu nie zmienia on swojego koloru. Bezbarwny klej jest całkowicie niewidoczny i nie zmienia stylizacji oka. 
  4. Przed nałożeniem rzęs należy poczekać kilkanaście sekund, by klej na pasku odrobinę zgęstniał i zrobił się bardziej lepki. Jeżeli od razu będziemy chcieli przykleić rzęsy, będą one przesuwać się po powiece, co spowoduje nieprecyzyjną aplikację. 
  5. Pęsetą przykładamy do powieki środek paska jak najbliżej linii naturalnych rzęs, następnie dociskamy lewy i prawy koniec paska. Po aplikacji warto nałożyć tusz do rzęs, który ładnie „scali” sztuczne włoski z naturalnymi, optymalnie możemy użyć zalotki, która zapewni nam jednakowe podkręcenie włosa.

Jak doczepić rzęsy w zależności od kształtu oka?

Zalotne, wyraziste spojrzenie możemy uzyskać doklejając sztuczne rzęsy na paskach, półpaskach oraz kępki rzęs. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród wizażystów ze względu na nieograniczone możliwości stylizacji oka. Kępki sztucznych rzęs pozwolą uzyskać nam zarówno naturalny efekt, jak i piękny wyrazisty wachlarz idealny na wielkie wyjścia. Jak doczepić rzęsy, aby idealnie współgrały z kształtem oczu? Gdy chcemy osiągnąć efekt „kociego oka” warto położyć akcent na zewnętrzne kąciki oczu. Natomiast, aby optycznie „otworzyć oko” należy doczepić dłuższe kępki rzęs na środku i nieco krótsze po zewnętrznej stronie powieki. Oczy okrągłe można optycznie „wydłużyć” zwiększając długość kępek do zewnętrznej strony oka. Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami dużych oczu, warto jedynie zagęścić rzęsy w zależności od pożądanego efektu.

Jak przykleić sztuczne rzęsy kępki?

Przyczepianie kępek rzęs nie powinno sprawić większej trudności nawet początkującej użytkowniczce. Należy jednak przestrzegać kilku zasad, aby uzyskać pożądany efekt. Jak przykleić sztuczne rzęsy krok po kroku?

 1. Kępki rzęs można dokleić zarówno przed, jak i po wykonaniu makijażu oka. Należy jednak pamiętać, by tuszować rzęsy po ich aplikacji. Ze względu na różny stopień podkręcenia naturalnych rzęs po doklejeniu kępek można użyć zalotki.
  2. Delikatnie wyciągamy kępkę z opakowania za pomocą pęsety, a następnie przykładamy do linii rzęs planując ich rozmieszczenie lub dobierając długość.
  3. Na końcówkę kępki aplikujemy klej, podobnie jak w przypadku rzęs na pasku musimy odczekać kilkanaście sekund, żeby klej zdążył lekko stężeć. 
  4. Kępki przyklejamy do naturalnej rzęsy, jak najbliżej jej nasady starając się ją wsunąć pomiędzy nasze naturalne rzęsy. Nie przytwierdzamy kępek do powieki.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Klej użyty do doczepienia sztucznych rzęs zmienia się na elastyczny i gumowaty. Dzięki temu łatwo odkleja się od skóry nie powodując żadnych podrażnień. Pęsetą należy podważyć zewnętrzną krawędź paska i delikatnie oderwać go w kierunku wewnętrznego kącika oka. Rzęsy przytwierdzone za pomocą kleju Perhaeps można usunąć również za pomocą płynu do demakijażu. W celu ponownego użycia rzęs należy dokładnie oczyścić pasek z kleju. Ma on postać gumowatą, dlatego z łatwością można go usunąć pęsetą. Metoda usunięcia kępek rzęs zależy od użytego kleju. W przypadku aplikacji rzęs za pomocą elastycznego kleju Perhaeps można to zrobić za pomocą płynu do demakijażu lub pęsety. Decydując się na drugą metodę usuwania kępek, należy zrobić to bardzo precyzyjnie, nie naruszając naturalnych rzęs. Na rynku dostępne są również kleje, których usunięcie wymaga użycia removera.