Jaka kreska pasuje do kształtu Twojego oka? Poznaj sprawdzone triki!

Nie tylko sztuczne rzęsy tworzą piękną oprawę oka, ale również idealna kreska stworzona za pomocą eyelinera. Jaskółka, skrzydło, a może kocie oko? Zobacz, który rodzaj kreski będzie dla Ciebie idealny!

5 kroków do idealnej kreski

 

Czarna i odpowiednio wyprofilowana kreska na powiekach nadaje spojrzeniu głębi. Aby osiągnąć pożądany efekt należy dopasować jej wykończenie do kształtu naszych oczu. Idealnym dopełnieniem makijażu oczu z kreską są oczywiście sztuczne rzęsy. Można je nosić na co dzień (np. model Donna) lub wielkie wyjścia (np. model Queen). Sprawdźcie wszystkie modele sztucznych rzęs Perhaeps na każdą okazję! Jak narysować perfekcyjną kreskę na powiece?

  1. Na powiekę nałóż bazę, a następnie delikatnie przypudruj.
  2. Górną powiekę zaakcentuj matowym, cielistym cieniem do powiek.
  3. Na załamanie powieki nałóż jasny, matowy brąz.
  4. Malowanie kreski zacznij od zewnętrznego kącika oka, a następnie narysuj linię na środku łuku, stopniowo ją zwężając do wewnętrznego kącika.
  1. Aby wzmocnić zalotny efekt doklej sztuczne rzęsy dopasowane do kształtu Twoich oczu

Małe oczy

Małe oczy wymagają powiększenia. Warto w tym celu użyć kremowej kredki na wodnej linii oka. Aby optycznie powiększyć oko należy stworzyć „jaskółkę” wyciągniętą do góry przy zewnętrznym kąciku oka oraz pogrubić kreskę na środku powieki.

Oczy w kształcie migdała

Szczęśliwe posiadaczki oczu w kształcie migdałów wymagają jedynie podkreślenia ich naturalnego łuku czarną linią. Zalotny efekt uzyskasz prowadząc cienka kreskę od wewnętrznego kącika oka, stopniowo ją pogrubiając. Do migdałków idealnie będzie pasować kształt skrzydła lub kocie oko.

Oczy okrągłe

W przypadku okrągłych oczu warto narysować cienką linię wzdłuż górnej powieki. Powinna być dość prosta, by nieco wydłużyć optycznie oko.

Oczy wypukłe

Efekt wypukłości można łatwo zredukować rysując ciemną kreskę na górnej i dolnej powiece. Nie powinno się obrysowywać oka. Wystarczy na dolnym łuku poprowadzić linię od środka do zewnątrz.

Oczy głęboko osadzone

W tym przypadku idealną kreską jest kocie oko oraz pogrubiona linia w zewnętrznym kąciku. Warto również podkreślać ciemnym cieniem do powiek zewnętrzną krawędź oka.

Opadające powieki

Opadające powieki charakteryzują się prawie niewidoczną ruchomą częścią oka. Aby optycznie podnieść kąciki oczu warto nałożyć jasny cień na środkowej części powieki oraz ciemniejszy w załamaniu. Kreska na górnej powiece powinna być cienka i wydłużona do góry.

Kreska narysowana eyelinerem może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego kształtu oka. Doskonale podkreśla linię rzęs i nadaje spojrzeniu wyrazistości. Wbrew pozorom idealna kreska nie jest bardzo trudna w wykonaniu!

Fot. Pinterest