Przedłużanie rzęs – w domu czy u kosmetyczki?

Przedłużanie rzęs – w domu czy u kosmetyczki?

Sztuczne rzęsy są idealnym rozwiązaniem, jeżeli natura nie obdarzyła nas firanką długich i gęstych rzęs. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs może odbyć się u kosmetyczki lub możemy je przykleić samodzielnie w domu. Dzięki temu w krótkim czasie możemy zyskać piękną i wyrazistą oprawę oczu. Jakie rozwiązanie wybrać: sztuczne rzęsy na stałe u kosmetyczki czy doklejane rzęsy w domu?

Przedłużanie rzęs u kosmetyczki

Metod przyklejania rzęs u kosmetyczki jest kilka. Jedną z najpopularniejszych jest 1:1, czyli przyklejanie jednego włoska do naszej naturalnej rzęsy. Taki zabieg daje bardzo naturalny efekt. Można również wybrać metodę objętościową, czyli 2:1 lub 3:1. W tym przypadku 2 lub 3 włoski przyklejane są do jednej naturalnej rzęsy. Efekt będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty. Dostępne są również inne sposoby zagęszczania rzęs na stałe, czyli 4:1 i 5:1. Wybrana metoda zależy oczywiście od naszych preferencji, jednak należy mieć na uwadze, że stosując ostatnie dwa sposoby, oczy będą wyglądały bardziej teatralnie. Chyba najlepszym i najczęściej wybieranym sposobem jest przedłużanie rzęs 2:1.

Czy rzeczywiście rzęsy u kosmetyczki są przyklejane na stałe? Niestety jest to stwierdzenie nad wyrost. Zdrowemu człowiekowi codziennie wypada od dwóch do pięciu rzęs, więc przeważnie sztuczne rzęsy będą trzymały się na oku około 3 tygodni. Należy pamiętać, że każda rzęsa jest w innym cyklu wzrostu w momencie zabiegu. Wynika z tego, że wypadanie rzęs nie będzie równomierne i w jednym miejscu mogą pojawić się większe ubytki. Ile kosztują doklejane rzęsy? Cena u kosmetyczki waha się od 150 zł do 400 zł w zależności od miasta i metody przedłużania. 

Doklejanie rzęs w domu

Gęste rzęsy nie są trendem, a atrybutem kobiety.  Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy przedłużyć rzęs u kosmetyczki możemy zrobić to bez problemu w domu. Dostępne są dwa warianty sztucznych rzęs – na pasku i w formie kępek. Do niedawna rzęsy na pasku nie cieszyły się dobrą opinią. Były odbierane jako zbyt teatralne. Obecnie bardzo często są wybierane przez kobiety, pragnące uzyskać piękny, naturalnie wyglądający efekt w domowym zaciszu. Sztuczne rzęsy na paskach zapewniają równomierne rozłożenie każdej rzęsy, a stożkowe zakończenie włosa gwarantuje doskonałą imitację naturalnych rzęs. Warto zaznaczyć, że sztuczne rzęsy są wielorazowego użytku. Odpowiednio przechowywane posłużą na długi czas. Pielęgnacja sztucznych rzęs jest bardzo prosta, należy jedynie dokładnie oczyścić pasek z kleju za pomocą pęsety.

Sztuczne rzęsy na paskach i kępki rzęs są obowiązkowym elementem wykończenia makijażu oka przez profesjonalne makijażystki. A wszystko za sprawą mnogości stylizacji i możliwości modelowania kształtu oczu. W zależności od preferencji i okazji możemy uzyskać subtelny, jak i bardzo wyrazisty efekt końcowy makijażu oka. Jednak to nie koniec zalet, jeżeli chcemy samodzielnie przedłużyć rzęsy nie są wymagane żadne zdolności manualne. Sztuczne rzęsy przykleja się bardzo szybko i bez problemu. Jeżeli nigdy tego nie robiłaś, wystarczy kierować się instrukcją dołączoną do opakowania. Kluczowy dla trwałości makijażu jest dobry klej do sztucznych rzęs. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Jak przykleić i zdjąć sztuczne rzęsy?

Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przy wyborze metody należy się kierować swoimi potrzebami. Jeżeli lubimy od czasu do czasu kreatywną stylizację oka i pragniemy zmieniać końcowy efekt makijażu, warto wybrać sztuczne rzęsy na pasku lub kępki rzęs. Natomiast, gdy nie chcemy zawracać sobie głowy malowaniem i przyklejaniem rzęs, lepszym rozwiązaniem będą przedłużane rzęsy u kosmetyczki.