Sztuczne rzęsy – idealna alternatywa dla tuszu do rzęs!

Piękne długie rzęsy są atrybutem każdej kobiety. Niestety mając krótkie lub rzadkie włoski nie możemy liczyć na spektakularny efekt po użyciu tuszu do rzęs. Rozwiązaniem problemu są oczywiście sztuczne rzęsy na paskach lub kępki rzęs!

Kreatywność w makijażu oka

Dlaczego coraz częściej sięgamy po sztuczne rzęsy niż zwykłą maskarę? Przede wszystkim ze względu na łatwość wyczarowania kreatywnego makijażu oka w zależności od okazji. Dzięki nim możemy tworzyć awangardowe, odważne stylizacje. Są idealne na wielkie wyjścia, kiedy chcemy poczuć się jak gwiazdy filmowe. Wbrew pozorom nie tylko wachlarz sztucznych rzęs na pasku pomoże uzyskać nam taki efekt, ale również kępki rzęs, które pomogą wymodelować kształt oczu. Nałożone na środek linii rzęs optycznie otwierają i powiększają oko. Aby uzyskać efekt kociego spojrzenia warto zastosować 3 długości włosków, wystarczy zaaplikować w wewnętrznym kąciku oka najkrótsze kępki, średniej długości na środek powieki, a najdłuższe po zewnętrznej stronie powieki.

Delikatny makijaż dzienny

Sztuczne rzęsy nie tylko doskonale sprawdzają się w przypadku makijażu wieczorowego, ale również na co dzień. Gdy zależy nam na subtelnym efekcie warto wybrać sztuczne rzęsy o krótszych włoskach np. model Donna. Aplikacja sztucznych rzęs nie jest pracochłonna, w zaledwie 30 sekund można uzyskać pożądany efekt zalotnego spojrzenia. Warto zwrócić uwagę na jakość sztucznych rzęs. Dzięki stożkowemu zakończeniu i pocieniowanej końcówce stanowią bardzo dobrą imitację naturalnych rzęs. Efekt makijażu oczu zależy również od wyboru kleju do sztucznych rzęs. Czarny podkreśla linię rzęs, natomiast biały staje się niewidoczny po zaschnięciu, pozwalając uzyskać całkowicie naturalny efekt.

Trwałość makijażu

Sztuczne rzęsy są w szczególności polecane przez makijażystów – nie tylko ze względu na piękny efekt końcowy, ale również trwałość makijażu. W przeciwieństwie do tradycyjnego tuszu do rzęs, nie rozmazują się tworząc ciemną obwódkę na dolnej powiece. Prawidłowo założone wytrzymają nienaruszone wiele długich godzin, nawet w chwilach wzruszeń.