Sztuczne rzęsy – kępki, paski czy półpaski?

Sztuczne rzęsy – kępki, paski czy półpaski?

Wszystkie marzymy o gęstych, długich i zalotnych rzęsach, jednak nie każda z nas dostała taki prezent od natury. W tym przypadku doskonale sprawdzą się sztuczne rzęsy. Rezultat jaki możemy osiągnąć jest imponujący! Jakie rzęsy wybrać, aby idealnie podkreślały naszą urodę?

Kępki rzęs

Kępki dają wiele możliwości wystylizowania oczu, zarówno na co dzień, jak i na szczególna okazje. Umożliwiają również korektę np. opadającej powieki, a przy częściowej aplikacji mogą posłużyć do zaakacentowania oka.

Jeżeli chcemy uzyskać bardzo naturalny efekt, należy pamiętać, aby długość kępek rzęs i ich rozmieszczenie dopasować do wielkości i kształtu oczu. Można je układać w dowolny sposób, i tym samym modelować kształt oka. Dla przykładu, aby uzyskać efekt „kociego oka” i optycznie rozszerzyć oczy blisko osadzone, należy zaaplikować dłuższe kępki w zewnętrznych kącikach, a krótsze przy wewnętrznej ich stronie. Nałożenie dłuższych kępek w centralnej części powieki optycznie powiększa i uwypukla oczy głęboko osadzone. Aplikacja różnej długości kępek, zagęszcza naturalne rzęsy nadając im  efekt volume. Warto zwrócić uwagę na brak tak zwanych węzełków (zakończeń), który gwarantuje naturalny efekt, do złudzenia przypominający prawdziwe rzęsy.

Rzęsy na paskach

Odpowiednio dobrany model rzęs na paskach znakomicie podkreśli każdy kształt oka. Dzięki sztucznym rzęsom możemy uzyskać zarówno bardzo naturalny makijaż, jak i efekt Glamour. Na wyjątkowe okazje polecamy rzęsy Sissi, które staną się dopełnieniem wyrazistego makijażu. Natomiast na co dzień idealny będzie model Parisienne lub Donna. Szczególnie ten ostatni polecany jest przy wyjątkowo krótkich naturalnych rzęsach lub małych oczach. Przed założeniem (przyklejeniem) rzęs należy je „przymierzyć” i ewentualnie przyciąć od zewnętrznej strony, tak by pasowały do linii naszych naturalnych rzęs. Paski rzęs są niezwykle wygodne w aplikacji i nakłada się je dosłownie w pół minuty. Jest to idealne rozwiązanie na podkreślenie oczu przed porannym wyjściem, kiedy często nie mamy czasu wykonać pełnego makijażu.

Półpaski

Rzęsy na półpaskach polecane są do oczu każdej wielkości. Szczególnie wybierane przez kobiety które chcą zawsze wyglądać naturalnie i kusząco. Dzięki stożkowemu zakończeniu włosa są niemal identyczne, jak nasze naturalne rzęsy,  są lekkie i łatwe w aplikacji. Podobnie jak pełne rzęsy na paskach, sprawdzą się, jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu na wykonanie makijażu. Poprzez akcentowanie zewnętrznego kącika oka, spełnią się jako kamuflaż opadającej powieki. Dzięki krótszej długości paska są doskonałym rozwiązaniem  dla osób mających małe oczy. Znakomicie nadają się na co dzień, ale również na wyjątkowe okazje, jeżeli chcemy wyglądać elegancko i uniknąć teatralnego efektu.

Wybór idealnych rzęs zależy od naszych preferencji i efektu jaki chcemy uzyskać. Kształt oka również ma duże znaczenie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule Jak dobrać odpowiednie rzęsy do naszych oczu?.

Życzymy przyjemnego noszenia! 😊