Wszystko, co powinnaś wiedzieć o sztucznych rzęsach

Sztuczne rzęsy już od dawna świecą triumfy wśród makijażystów. Idealnie modelują i podkreślają oko. Stanowią obowiązkowe wykończenie makijażu wieczorowego, a na co dzień pozwalają na szybką metamorfozę oczu. Jednak wciąż krąży wiele mitów związanych ze sztucznymi rzęsami. Dowiedz się, jakie są fakty!

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Niektóre kobiety wzbraniają się przed używaniem sztucznych rzęs, myśląc, że doklejanie i zdejmowanie jest zbyt kłopotliwe. Nic bardziej mylnego! Gdy dojdziesz do wprawy, aplikacja sztucznych rzęs zajmie mniej czasu niż dwukrotne malowanie maskarą naturalnych. Możemy dokleić rzęsy zarówno przed, jak i po wykonaniu makijażu oka. Jedynie czego potrzebujesz to wysokiej jakości sztuczne rzęsy z dedykowanym klejem oraz pęseta. W pierwszej kolejności należy ostrożnie wyciągnąć rzęsy z opakowania za pomocą pęsety, nałożyć klej i odczekać kilkanaście sekund, by trochę zgęstniał. Następnie przykładamy do powieki środek paska, dociskamy lewy i prawy koniec. Należy przyklejać sztuczne rzęsy jak najbliżej naturalnych. Po aplikacji warto wytuszować rzęsy w celu scalenia sztucznych z naturalnymi. 
Doklejanie kępek rzęs opiera się na takich samych zasadach. Wystarczy zaaplikować kępkę do naturalnej rzęsy, jak najbliżej jej nasady (nie przyklejamy kępek do powieki). A jak zdjąć sztuczne rzęsy? Należy podważyć pęsetą zewnętrzną krawędź paska i delikatnie oderwać. Po zaschnięciu klej dedykowany sztucznym rzęsom jest elastyczny, dlatego bez problemu można go usunąć zarówno z powieki, jak i paska. Sztuczne rzęsy są wielorazowego użytku – przechowywane w oryginalnym opakowaniu zachowają idealny kształt na długo.

Soczewki a sztuczne rzęsy

Wokół sztucznych rzęs narosło wiele mitów. Między innymi, że posiadaczki soczewek nie powinny przyklejać rzęs. Jest to oczywiście nieprawda. Wiele z nas rezygnuje z noszenia doczepianych wachlarzy, bojąc się o zdrowie oczu. Aby nie narazić się na podrażnienia, należy jedynie przestrzegać kilku zasad. Pierwszą z nich jest wybór dobrego kleju do sztucznych rzęs – warto wybrać tej samej marki, co rzęsy. Przed aplikacją należy zdjąć soczewki i ponownie założyć po wyschnięciu kleju. Wysokiej jakości klej nie powoduje podrażnień oczu. Sprawdź kleje do sztucznych rzęs Perhaeps

Sztuczne rzęsy nie tylko na specjalne okazje!

W makijażu oka kluczową rolę grają zalotne i długie rzęsy. Jeżeli nie jesteś posiadaczką czarnych wachlarzy idealnym rozwiązaniem są oczywiście sztuczne rzęsy. Przeważnie decydujemy się na nie przed wielkim wyjściem. Wówczas chyba każda z nas marzy o kuszącym i zalotnym spojrzeniu. Rzęsy Hollywood pozwolą poczuć się nam jak gwiazda filmowa! A jak wygląda sytuacja z codziennym makijażem? Zamiast długich i gęstych sztucznych rzęs możesz wybrać ich subtelniejszą wersję (np. Perhaeps model Donna). Stożkowy kształt, brak węzełków u nasady i regularne ułożenie włosków sprawiają, że sztuczne rzęsy będą niemal nie do odróżnienia od naszych naturalnych! Co warto wybrać: sztuczne rzęsy czy kępki rzęs? Te ostatnie dają nam nieograniczone możliwości stylizacji oka oraz pomagają wymodelować ich kształt. Wybór zależy oczywiście od naszych preferencji i oczekiwanego efektu.

Czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne?

Rzęsy objętościowe już od wielu lat są hitem w makijażu oczu. Czasami decydujemy się korzystać z nich tylko na specjalne okazje w obawie przed nadmiernym wypadaniem naszych naturalnych. Jednak niesłusznie! Prawidłowo doklejane sztuczne rzęsy nie mają wpływu na kondycję naszych rzęs. Należy pamiętać, że zdejmując rzęsy nie można ciągnąć ich na siłę. Dobry klej ma za zadanie utrzymać sztuczne rzęsy na swoim miejscu przez wiele godzin – musi być wytrzymały. Warto zastosować płyn micelarny zdejmując sztuczne rzęsy. Wystarczy przyłożyć do oka płatek kosmetyczny nasączony płynem i odczekać chwilę, aż klej „puści”. Nie należy trzeć oczu! Ponadto podczas zdejmowania rzęs trzeba uważać, by pęsetą nie wyrwać naturalnych rzęs.